Vaše spokojenost je naším úspěchem

Volejte a pište zdarma Po-Pá, 8-17h

800 701 100 info@alvareal.cz

Prodej pozemků k výstavbě 3 rodinných domů - Veverská Bítýška

Prodej pozemků k výstavbě 3 rodinných domů - Veverská Bítýška

05.06.2017

Naše kancelář vám exkluzivně nabízí prodej luxusních stavebních pozemků v obci Veverská Bítýška. K pozemkům jsou zpracovány návrhy nadstandardních rodinných domů s krásným výhledem od přírody. Projektů je možno využít, není to však podmínkou.

Více

 Nemovitost jako investice. Porostou v letošním roce ceny nemovitostí?

Nemovitost jako investice. Porostou v letošním roce ceny nemovitostí?

27.02.2015

Čím dál tím častěji se hovoří o tom, že se tuzemský trh s realitami již odrazil od svého dna. Zejména díky stále výhodnějším hypotečním úvěrům nadále pokračuje nejpříznivější doba pro koupi nemovitostí. Jak tomu bude v blízké budoucnosti? Zachovají si ceny nemovitostí i nadále svou aktuální hladinu? Budou klesat či stoupat? Odborná stanoviska předních českých realitních odborníků a ekonomů se vám nyní pokusíme stručně parafrázovat v tomto článku.

Více

Realitní zákon. Zvýší důvěryhodnost v realitní kanceláře?

Realitní zákon. Zvýší důvěryhodnost v realitní kanceláře?

17.02.2015

Podle posledních průzkumů a statistik téměř polovina dotazovaných respondentů uvedla, že při prodeji či koupi nemovitostí odmítla využít služeb realitních makléřů a rozhodla se celou anabázi prodeje či koupě nemovitosti absolvovat raději vlastními silami. Problematiku situace na realitním trhu monitoruje dlouhodoběji Ministerstvo pro místní rozvoj, které poslední léta zaznamenává, že důvěra lidí ve služby realitních zprostředkovatelů je stále na stejné, pro makléře nelichotivé úrovni.

Více

Koupě nemovitosti se stále vyplatí. Úroky jsou na minimu, bydlení je dostupnější

08.10.2014

Řada lidí přesně ví, jak chce v budoucnu bydlet. Někteří upřednostňují nájem, který poskytuje flexibilní možnost přizpůsobení se dané životní situaci (př. stěhování za prací). Druhá skupina obyvatel zainvestuje finanční prostředky do pořízení vlastního bydlení, popřípadě si vezme hypoteční úvěr.

Více

Kdy je nutné pořídit nemovitosti energetický průkaz a co chystá novela zákona o hospodaření energií?

30.09.2014

Již od roku 2013 platí v České republice povinnost opatřit nemovitost při jejím prodeji energetickým štítkem. "Stejně jako se sleduje energetická třída u spotřebičů, obrací se pozornost také na budovy. A není se čemu divit. Budovy představují poměrně velkou zátěž pro životní prostředí. Zodpovídají přibližně za 65 % veškeré spotřeby tepla a asi 50 % spotřeby elektrické energie.

Více

Zjištěno: Ceny nemovitostí rostou. Kde?

26.09.2014

Plošný vzestup cen nemovitostí, který jsme zaznamenali v letech 2002 – 2007, je dávno minulostí. Pomyslné cenové nůžky se rozevírají nejen u stavebních pozemků a rodinných domů, ale také u bytů. Při stanovení ceny je stále, a to bez ohledu na typ nemovitosti, rozhodující lokalita, v níž se objekt nachází.

Více

Stát hodlá od příštího roku uvalit DPH na stavební parcely. Nové domy se tak prodraží

03.09.2014

Ministerstvo financí má v úmyslu od 1. 1. 2015 zavést daň z přidané hodnoty (DPH) na stavební parcely, ke kterým jsou přivedeny inženýrské sítě. Stavební parcely jsou v současné době od DPH osvobozeny. Jejich zdanění způsobí zdražení až o stovky tisíc korun.

Více

Jak se vyhnout nemilému překvapení při koupi nemovitosti?

25.08.2014

Inspekce nemovitosti znamená odborné prověření domu či bytu – posoudí jeho technický stav, a také od toho se odvíjející skutečnou hodnotu nemovitosti. Jedná se o jednu ze základních služeb, které jsou poskytovány při nákupu nemovitosti. Tuto službu si mohou objednat jak kupující, tak prodávající nebo také realitní makléři.

Více

Zjištěna výše provize makléřů. Kde a kolik si inkasují?

Zjištěna výše provize makléřů. Kde a kolik si inkasují?

20.08.2014

Téměř každý vlastník nemovitosti, který uvažuje o jejím prodeji, řeší otázku, jestli svěří svůj majetek do rukou realitního makléře. Jeden z nejčastějších důvodů, proč se nad tím majitelé realit zamýšlí, je skutečnost, že si dříve nebo později odborník řekne o provizi. Dlouhodobě platí mýtus, že je tato odměna realitních kanceláří příliš vysoká a že je tedy výhodnější nabízet nemovitost vlastní cestou. Je tomu opravdu tak? Zajímali jsme se, jak si – v rámci zmíněné průměrné provize – stojí jednotlivé kraje. Jak to dopadlo?

Více

Jak chránit svůj majetek před přívalovými dešti

Jak chránit svůj majetek před přívalovými dešti

18.08.2014

Horké letní počasí s sebou přináší bouřky a přívalové deště. Právě ty mohou mnoha lidem zkazit dovolenou i celé prázdniny. Asociace inspektorů nemovitostí (AIN) radí, jak poznat, že domu hrozí vyplavení a jak se před ním ochránit. Prudké lijáky za větru často mění svůj směr z kolmého na vodorovný a voda se dostane i tam, kde bychom ji nečekali. Jako první bychom měli zkontrolovat střechu, terasu, parapety a v případě rodinného domu také tvar a sklon pozemku.

Více

Ceny bytů 2+1 poklesly. Za kolik se nabízí a jak to vypadá s ostatními kategoriemi?

Ceny bytů 2+1 poklesly. Za kolik se nabízí a jak to vypadá s ostatními kategoriemi?

11.08.2014

Po pracovní stránce nepatří období letních prázdnin k těm nejoblíbenějším, realitní branži nevyjímaje. Nejen kupující a prodávající, ale také notáři, právníci a konec konců i makléři odjíždí na dovolenou. Najít termín, který bude vyhovovat všem zúčastněným stranám při realizaci převodu nemovitosti, nebývá mnohdy snadné a právě kvůli dovoleným se některé případy řeší déle než v ostatních měsících roku. Zklidnění na trhu s realitami se letos dotklo i vývoje cen bytů v České republice.

Více

Prodáváte dům či byt? Jak stanovit cenu nemovitosti?

23.07.2014

Jestliže jste někdy chtěli prodávat svou nemovitost, určitě jste si položili otázku - za kolik? Jak zajistit, abyste neprodávali pod cenou? Jak zaručit spokojenost na obou stranách?

Více

Češi opět začali kupovat byty. Hypotéky jsou rekordně levné, ceny nemovitostí porostou.

Češi opět začali kupovat byty. Hypotéky jsou rekordně levné, ceny nemovitostí porostou.

20.07.2014

Jenom v Praze prodali developeři od ledna do června 2850 nových bytů, za které lidé utratili 10 miliard korun. Lépe se prodávají i starší byty, domy nebo pozemky. Zájem je také o pronájem. Důkazem oživení trhu s nemovitostmi je rychlejší růst jejich cen.

Více

Investice do nemovitostí opět v kurzu

15.07.2014

Investice do realit byly vždy považovány za rozumné uložení peněz. Kdykoliv nastalo období nejistoty, ti kdo měli volné prostředky, ukládali je do realit a zlata. Hypoteční krize a následná celosvětová recese v posledních letech otřásly důvěrou veřejnosti v jakoukoli formu investice.

Více

V letních měsících se krade víc. Jak svoji nemovitost chránit?

V letních měsících se krade víc. Jak svoji nemovitost chránit?

23.06.2014

Policie České republiky si vede statistiku všech trestných činů spáchaných na území Čech, Moravy a Slezska. Z těchto tabulek, které jsou veřejně dostupné, jsme se zaměřili na vloupání do bytů a rodinných domů.

Více

Prodávám nemovitost. Co mi hrozí bez asistence odborníků?

18.06.2014

Při prodeji nemovitosti napadne některé lidi myšlenka, že to přece zvládnou všechno sami. Pokud se však realitnímu trhu nevěnují na profesní úrovni, může stačit málo a prodávající jsou záhy bez peněz i nemovitosti.

Více

Rozhovor s realitním makléřem, který patří mezi nejúspěšnější roku 2013.

Rozhovor s realitním makléřem, který patří mezi nejúspěšnější roku 2013.

09.06.2014

Makléř Lenka Papoušková patří mezi nejúspěšnější roku 2013. Zde si můžete přečíst její odpovědi na otázky, které ji položil jednatel společnosti ALVA REAL David Vašíček.

Více

Inspekce nemovitostí

Inspekce nemovitostí

11.06.2013

Kdo potřebuje inspekci nemovitostí?

Více

Energetické štítky

16.10.2012

Eneregetické štítky jsou schválené, prosím pečlivě se věnujte této novince a prostudujte si u jakých tipů nemovitostí je od 1.1.2013 povinnost mít opatřen energetický štítek budovy.

Více

Nabízíme nový produkt pojištění

Nabízíme nový produkt pojištění

08.06.2012

Pro pronajímatele - pojištění příjmu z nájemného
Pro nájemce - pojištění kauce a ochrana platby nájmu

Více

Oblíbené nemovitosti
© 2024 ALVA REAL, Zásady používání cookies | Zobrazení: Klasické / Mobilní